PRZYJAZNE DUSZE

PRZYJAZNE DUSZE

Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon.
Ona – ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży.
On – początkujący pisarz powieści kryminalnych.
Poprzednimi właścicielami domu byli, tragicznie zmarli Jack i Suzie.
W spektaklu obserwujemy ewolucję stosunku duchów – Jacka i Suzie do młodych: Mary i Simona.
Z czasem duchy orientują się, że młoda para reprezentuje sobą to czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować.
Postanawiają im pomóc, przy wsparciu Anioła Stróża.
Wzruszająca komedia romantyczna, która pobudza do refleksji nad przemijaniem ale czyni to w sposób jasny, wesoły i bardzo szlachetny.

 

Obsada:
Emilia Krakowska, Marzena Oberkorn, Katarzyna Skoniecka, Natalia Jesionowska/Patrycja Łacina-Miarka, Wojciech Dąbrowski/Tomasz Lulek, Radosław Kasiukiewicz, Paweł Okoński/Krzysztof Grębski
Czas trwania: 105 minut

Dzień Otwartych Drzwi Cukrowni Strzelin

Od buraka do kryształków – Dzień Otwartych Drzwi Cukrowni Strzelin

Cukrownia Strzelin zaprasza dzieci i dorosłych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę, 21 października w godzinach 8:00 - 15:00. Odwiedzający będą mogli na własne oczy obejrzeć proces powstawania cukru, spacerując po terenie fabryki pod opieką przewodnika. Nie zabraknie też pokazów naukowych z cukrem w roli głównej, warsztatów przygotowywania cukierków czy widowiskowych doświadczeń. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja. Dla gości przewidziano również słodkie upominki!

Po przedstawieniu najważniejszych faktów z blisko 150-letniej historii Cukrowni, goście zwiedzając zakład produkcyjny przyjrzą się etapom pozyskiwania cukru z buraków, a przewodnik odpowie na każde nurtujące pytanie. Na zakończenie wycieczki organizatorzy przygotowali widowiskowe eksperymenty dla dużych i małych w mini laboratoriach naukowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak domowym sposobem wykonać lampę z lawą lub napompować balonik z wykorzystaniem reakcji chemicznej. Dzieci będą mogły zamienić wodę w „sok z gumijagód” oraz wbić gwóźdź w deskę za pomocą… zamarzniętego banana!

Każdy chętny będzie mógł również własnoręcznie przygotować słodkie lizaki, cukierki i pyszne karmelki! Na wszystkich gości czekać będą pamiątkowe gadżety i upominki a także bezpłatny słodki poczęstunek, pyszna kawa oraz uwielbiana przez wszystkich wata cukrowa.

Grupy, wyposażone w kaski i odblaskowe kamizelki, rozpoczną zwiedzanie o każdej pełnej godzinie, od 8:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem 606 501 415 lub 608 642 850. W trosce o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa odwiedzającym, na teren zakładu mogą wejść dzieci od 7 roku życia, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Al Bano e Romina Power cover

AN DREO e KARINA to jedyny na Świecie cover Al Bano e Romina Power • 16 lat na rynku muzycznym • setki koncertów w Polsce i za granicą m.in. USA, Niemcy, Malta, Czechy, Słowacja i inne
• wygrana na Europejskim Festiwalu Coverów
• koncert z 50-cio osobową Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej • trzy płyty z największymi przebojami Al Bano e Romina Power • goście różnych programów telewizyjnych i muzycznych m.in. : - Dzień Dobry TVN, - Teleexpress – TVP1, - Pytanie na śniadanie - TVP2, - Kawa czy Herbata - TVP1, - Złote Tarasy - TVN, i wielu innych.
AN DREO e KARINA to nie tylko cover, tworzą i piszą własną muzykę w języku włoskim i polskim. Mają na swoim koncie płytę w j. polskim "Więcej nas", kilka utworów singlowych i kilka teledysków. Płyta i single ukazały się pod nazwą AN-KARA.