KONCERT TERESY WERNER

Teresa Werner jest jest jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zaistniała dzięki takim
przebojom jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała", "Kocham swoje morze". Jej piosenki oraz teledyski,
regularnie emitowane są na antenach radiowych i telewizyjnych stacji takich jak Radio Piekary, Radio Fest,
Radio Katowice, Radio Plus, Radio Vanessa, Radio Hit, TVS, TVP, iTV.
Artystka ma na swoim koncie nagrane cztery płyty CD oraz trzy krążki DVD z dotychczasowymi wideoklipami.
Album "Spełnić marzenia", którego premiera miała miejsce w 2012 roku uzyskał status Złotej Płyty. Teresa
Werner ma w planach mnóstwo koncertów w kraju i za granicą, realizację kolejnych nagrań jak również wiele
niespodzianek przygotowanych specjalnie dla swoich fanów, którzy prowadzą prężnie działający Oficjalny Fanklub artystki

"RARAŃCZA 1918"

Zapraszamy do zwiedzania niewielkiej wystawy zdjęć i gazet. Ekspozycja rozmieszczona

w holu na parterze Strzelińskiego Ośrodka Kultury będzie dostępna przez około

dwa tygodnie (w godzinach pracy SOK)

Gypsy Balkan Folk

Gypsy Balkan Folk to koncert prezentujący muzykę trzech kultur. Będzie to wieczór pełen cygańskiej pasji, bałkańskiej energii i słowiańskiej duszy. Przewodniczkami po świecie pełnym namiętności, żywiołowości skąpanej w melancholii i zadumie będą wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzyki etnicznej: Siostry Matkowskie.
Justyna i Magdalena od dzieciństwa obcują z muzyką. Są laureatkami licznych konkursów, przeglądów oraz festiwali piosenki. Od 2014 roku współpracują z Michałem Półtorakiem – wirtuozem skrzypiec z „Piwnicy Pod Baranami”, który odpowiada za kierownictwo muzyczne projektów muzycznych prezentowanych przez Artystki.
W 2016 roku nakładem wytwórni Sony Music Entertainment ukazała się debiutancka płyta Sióstr Matkowskich zatytułowana Lela Pala Tute. W tym samym roku wystąpiły na jednej scenie z duetem Kayah&Bregović. Prywatnie Siostry są absolwentkami Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto ukończyły podyplomowe studia romologiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

KOLACJA DLA GŁUPCA

OPIS SPEKTAKLU

Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa.
Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa-tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy.
Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem...Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu.
Podsumowaniem może być cytat z klasyka: Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie...!
Francis Veber to znany francuski scenarzysta i reżyser. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z filmów ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w roli zabawnego pechowca.
Wielu z nas widziało „Pechowca”, „Zabawkę”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie” czy „Nieszczęścia Alfreda”.
Francis Veber włączył do tych scenariuszy akcent osobisty gdyż sam za takiegoż pechowca prywatnie się uważa.
Według scenariusza „Kolacji dla głupca” F. Veber nakręcił film „Kolacja dla palantów”, który obejrzały we Francji rzesze widzów, śmiejąc się do łez.
Naszym skromnym zdaniem sztuka jest jeszcze lepsza!
Zapraszamy Państwa na naszą kolację, może nie po to aby się najeść, ale do syta się pośmiać i szlachetnie rozbawić. Zespół Wrocławskiego Teatru Komedia obiecuje,że będzie Państwu smakowało!!!

OBSADA

Paweł Broszak:Paweł OkońskiKrystyna Broszak:Marzena OberkornProfesor Arszaniak:Marian CzerskiFranciszek Pinion:Mirosław Kropielnicki (gościnnie)Gwidon Leblak:Tomasz Lulek/Krzysztof GrębskiMarlena:Katarzyna BaranieckaLesław Koniarz:Jerzy Mularczyk