WAKACJE W OŚRODKU I ŚWIETLICACH WIEJSKICH

Wakacje tuż, tuż. Przygotowaliśmy dla dzieci szereg zajęć w Strzelińskim Ośrodku Kultury oraz świetlicach wiejskich.  Harmonogram na lipiec. Zapraszamy.

WAKACYJNY PIKNIK

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat na wakacyjny piknik, który odbędzie się na podwórku przed Strzelińskim Ośrodkiem Kultury w piątek, 30 czerwca o godz. 12. Obowiązują zapisy

IX Edycja OKP "O Granitową Strzałę"

IX Edycja OKP "O Granitową Strzałę" regulamin

Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę". W ramach konkursu odbędzie się Turniej 1 Wiersza. Do udziału w zapraszamy autorów, którzy ukończyli 18 lat.
Na konkurs należy nadesłać:
1. Zestaw 10 wierszy (w wersji papierowej), o dowolnej tematyce
(1 egzemplarz). Do konkursu dopuszczone będą utwory, które nie były dotąd publikowane (także w tomikach pokonkursowych, w formie arkusza poetyckiego, w antologiach i w prasie) ani nagradzane w innych konkursach. Dopuszcza się teksty publikowane w Internecie. Należy także dołączyć ten sam zestaw wierszy zapisany na płycie CD. Brak zapisu na płycie CD - eliminuje Autora z konkursu.
2. Wiersze należy oznaczyć godłem (pseudonimem, nie znakiem graficznym; wyklucza się godła wykorzystywane w sieci).
3. Do zestawu dołączyć zamkniętą kopertę, opatrzoną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres, telefon i e-mail).
4. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić jedną z reguł konkursu, związaną z nagrodą GRAND PRIX. Zostanie ona przyznana autorowi - debiutantowi (za debiut uważamy samodzielną książkę poetycką, z nadanym numerem ISBN oraz arkusz poetycki). W związku z tym debiutanci zobowiązani są do umieszczenia na kopercie dopisku - PRZED DEBIUTEM.
5. Autor może wysłać tylko jeden zestaw. W przypadku nadesłania przez autora kilku zestawów (opatrzonych różnymi godłami) - autor zostaje wykluczony z udziału w konkursie.

6. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2017r.
7. Prace należy wysłać na adres:
Strzeliński Ośrodek Kultury
ul. Mickiewicza 2, 57-100 Strzelin
z dopiskiem na kopercie: Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę". Autorzy, którzy nie mają na swoim koncie samodzielnej książki - umieszczają dopisek - "PRZED DEBIUTEM"
Spośród nadesłanych propozycji, komisja konkursowa wyłoni: 8 najlepszych (zdaniem komisji) - zestawów.
NAGRODY:
Grand Prix - druk tomiku poetyckiego dla autora przed debiutem
I nagroda - 1100 zł
II nagroda - 800 zł
III nagroda - 600 zł
oraz 4 wyróżnienia - po 200 zł każde
Nagrody należy odebrać osobiście. W przeciwnym razie przejdą one na rzecz Organizatora i zasilą pulę przeznaczoną na nagrody w kolejnej edycji.
W uzasadnionych przypadkach (autor nie mieszkający w Polsce, choroba udokumentowana zaświadczeniem) - jury może zastosować inną formę przekazania nagrody. Jury może także zadecydować o innych podziale nagród.
Ogłoszenie wyników i wręczenie zwycięskiego tomiku oraz pozostałych nagród odbędzie się:
w październiku 2017 r. w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA
Wiersz, nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, należy dostarczyć w 4 kopiach - w dniu konkursu.
Turniej odbędzie się w dniu czasie Gali finałowej (datę i godzinę podany w późniejszym terminie)
w Strzelińskim Ośrodku Kultury ul. Mickiewicza 2
Wiersze prezentują osobiście Autorzy.
Nagroda wynosi 1000 zł. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
Informacje na temat konkursu:
Strzeliński Ośrodek Kultury
Tel. 071/ 39 - 21-543
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kino Grażyna zaprasza

 

 ulotkaczerwiec

Szanowni Państwo.
Kino Grażyna znajdujące się w Strzelińskim Ośrodku Kultury rusza w nowej odsłonie. Zapraszamy na regularnie seanse filmowe w każdy weekend od piątku do niedzieli, a także w poniedziałki z tańszymi biletami
W repertuarze najnowsze premiery filmów polskich i zagranicznych. Hity filmowe zarówno dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych.

Szukajcie nas na facebooku, a już niebawem zapraszamy na stronę internetową : www.kinostrzelin.pl gdzie będzie można znaleźć bliższe informacje o działalności kina „Grażyna”, a także kupić bilet online w specjalnie dedykowanym systemie biletowym (miejsca numerowane). Kasa biletowa będzie czynna w każdy dzień projekcji godzinę przed pierwszym seansem.

 

Cennik biletów

Bilet normalny : 17 zł
Bilet ulgowy : 14 zł
Tani Poniedziałek : 11 zł

 

Regulamin Kina „Grażyna”

1. Kino „Grażyna” prowadzi swoją działalność w budynku Strzelińskiego Ośrodka Kultury w Strzelinie przy ul. Mickiewicza 2
2. Bilety na seanse można kupić w kasie kina, a także online na stronie www.kinostrzelin.pl Kasa kina jest czynna w każdy dzień projekcji kinowych . Kasa rozpoczyna pracę godzinę przed pierwszym seansem i kończy po rozpoczęciu ostatniego seansu.
3. Zakupienie biletu na seans jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przestrzeganie niniejszego regulaminu. Bilet należy zachować do ewentualnej ponownej kontroli przez cały czas trwania seansu, na jaki jest zakupiony.
Fotel na sali kinowej należy zajmować zgodnie ze wskazanym miejscem na bilecie.
4. Informacje o seansach filmowych i sposobie rezerwacji i zakupu biletów można uzyskać na stronie www.kinostrzelin.pl , mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , telefonicznie tel. 575 519 155 ( w godzinach otwarcia kasy biletowej) lub osobiście w kasie kina.
5. Nie ma możliwości zwrotu zakupionych biletów na film po rozpoczęciu seansu. Zwrot możliwy jest najpóźniej na 30 min. przed rozpoczęciem seansu okazując bilet wraz z paragonem fiskalnym. Nie ma możliwości zwrotu biletów zakupionych online za pomocą płatności elektronicznych.
6. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom, osobom uczącym się do 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji przy wejściu do sali kina i przy kasie biletowej.
7. Legitymacje uprawniające do zniżek /plus dokument ze zdjęciem, jeśli legitymacja nie zawiera zdjęcia/ sprawdzane są wraz z biletami przy wejściu na salę i przy kasie w momencie sprzedaży biletu.
8. Podczas seansów filmowych i imprez organizowanych przez Kino Grażyna kategorycznie zabrania się:
• Dokonywania jakiejkolwiek rejestracji obrazu i dźwięku. (Ustawa o prawach autorskich Dz. U. 1994 Nr 43 poz. 170 z dnia 04.02.1994 r.) DZIAŁANIA TAKIE SĄ NIELEGALNE I BĘDĄ ZGŁASZANE NA POLICJĘ.
• Korzystania z telefonów komórkowych podczas projekcji filmów.
• Spożywania alkoholu, palenia papierosów i innych używek.
• Głośnego zachowania, zakłócającego oglądanie filmu, uczestniczeniu w imprezie.
9. Osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie będą wpuszczane na teren kina.
10. Zabrania się wnoszenia na salę kinową artykułów spożywczych zakupionych poza siedzibą kina „Grażyna”
11. Za rzeczy pozostawione na sali kina nie ponosimy odpowiedzialności.
12. Cennik biletów i repertuar kina dostępny jest na stronie www.kinostrzelin.pl
13. Kino zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru bez podania przyczyny.

Więcej artykułów…

  1. Nowiny Strzelińskie czerwiec 2017